TJ Císařská louka - jachting

Naše hlavní činnost - jachting

Pokračujte výběrem z nabídky v menu - moře, nebo řeka....Regata Laguna 2020

V takřka ideálních podmínkách se sešlo na startu 48 lodí, z čehož 13 z pořádajícího yachtklubu bojovalo o pořadí v rámci každoročního Mistrovtsví TJ Císařská louka. Po pár letech jsme opět zaznamenali i zahraniční účast v podobě lodě Astarté. Všechny lodě v lehkém jižním větru nakonec zdárně v traťovém limitu absolvovaly trasu Modrá loděnice - Měřín - Lahoz - Modrá loděnice. O vítězství bojovali po celý závod zejména lodě Altea a Marbo, která nakonec zvítězila a obhájila loňské prvenství.

Celý článekRegata Laguna 2018

I přes nepříznivé počasí se první zářijovou sobotu uskutečnil na Slapech další ročník Regaty Laguna. Špatná předpověď s deštěm a silným větrem odradila hodně závodníků, a tak se závodu zúčastnilo jen 28 lodí v několika kategoriích Slapského poháru. Špatná předpověď se nakonec nepotvrdila a tak se na trase Modrá loděnice - Rabyně - Živohošťský most - Laguna odjel svižný závod bez deště a za krásného větru mezi 4-6m/s.


Celý článekRegata Laguna 2017

Za pěkného větru se v sobotu 2. 9. 2017 uskutečnil na Slapech další ročník Regaty Laguna. Špatná předpověď asi odradila část závodníků, a tak se závodu zúčastnilo "pouze" 39 lodí v několika kategoriích. Na trase Modrá loděnice - Rabyně - Živohošťský most - Měřín - Laguna se odjel svižný závod, závodní speciály zvládly prodlouženou trasu a v cíli se všichni sešli už po třetí hodině a mohl začít pozávodní raut a podvečerní vyhlašování cen.


Celý článekRegata Laguna 2016

Za proměnlivého větru se v sobotu 3. 9. 2016 uskutečnil na Slapech další ročník Regaty Laguna. Závodu se zúčastnilo 58 lodí v několika kategoriích, které se počátečních obavách zda foukne a odloženém startu vydaly na trať od Modré loděnice k Źivohošťskému mostu a do cíle na Lagunu. Závodní speciály zvládly tuto trasu dvakrát a v cíli se všichni sešli už po třetí hodině a mohl začít pozávodní raut a podvečerní vyhlašování cen.


Celý článekRegata Laguna 2015

11. ročník tradičního závodu plachetnic na Slapské přehradě. Na startu se sešlo celkem 55 lodí v 6ti kategoriich. 51 z nich větrný závod dokončilo, 4 odstoupily, jedna zlomila stěžeň....


Celý článekVelikonoční regata 2015

Dá se říct, že se jedná již o tradiční účast posádky pod vlajkou YC Císařská louka. Po předchozích letech na bedně byly ambice opět vysoké. V první etapě jsme se pohybovali po velkou část trasy z Murteru do Dubrovniku v čelní skupině a díky dobrému finiši vybojovali druhé místo v etapě. Na startu druhé etapy ovšem přišlo ve slabém větru horší taktické rozhodnutí.Celý článekRegata Laguna 2014

V sobotu 6. září se na Slapech uskutečnil 9. ročník závodu kajutových plachetnic Regata Laguna, pořádaný Yacht clubem Císařská louka. Závod je tradičně jeden z největších na Slapské přehradě a i přes nepříznivou předpověď počasí, slibující málo větru a déšť, se na startu u Modré loděnice sešlo 53 lodí v pěti kategoriích. Pesimistické prognózy se naštěstí nevyplnily a vítr se rozfoukal.Celý článekRound the Island Race 2014

Šlo o nejdelší den letošního roku a v Anglii se konal jeden z nejkrásnějších jachtařských závodů. Svou premiéru na tradiční trase kolem ostrova Wight měla i česká posádka PGM sailing týmu na lodi Quinta. Mezi závodníky Amerického poháru, Volvo Ocean Race, Vende Globe se neztratila a z téměř šestnácti set lodí dojela do cíle na 162. místě, ve své třídě lodí First 40.7 byla čtvrtá.Celý článek15. Velikonoční regata

Na letošní ročník Velikonoční regaty vyrazila posádka PGM sailing týmu opět složená z velké části z členů YC Císařská louka. V málo větrném ročníku po vyrovnaných výsledcích obsadila výborné třetí místo celkově a navázala na své loňské stříbro.

Celý článekNab Tower Race 2013

Koncem září jsme místo na závody na Jadran vyrazili do Anglie. Vybrali jsme si Nab Tower Race, který spolu s dalšími slavnějšími regatami, jako jsou Cowes Week a Round the Island Race, pořádá Island Sailing Club. Na lodi Quinta - First 40.7 jsme dopluli na 10. místě celkově a 21. místě v IRC z 53 startujících lodí.


Celý článek14. Velikonoční regata

Po loňské premiérové účasti na Velikonoční regatě jsme letošní 14. ročník pojali už od příprav zodpovědně a odjížděli s ambicemi vylepšit výsledek z roku 2012. To se nakonec více než povedlo a výsledkem je celkové 2. místo z 20 startujících lodí.
Celý článek16. Česká námořní rallye

Tradiční účast posádky pod hlavičkou TJ Císařská louka na závodech "one design" flotily v Chorvatsku. Tentokrát v TOP kategorii Elan350. Ve velmi těžké konkurenci a nabitém startovním poli celkově 6. místo a výhra ve druhé rozjížďce.Champagne cup 2012

V týdnu 15. - 22. 9. 2012 proběhl v Chorvatsku 10. ročník Champagne cup pořádaný Collins yacht club. Díky podpoře společnosti ASA, a.s. a Yacht club Cíařská louka se ho zúčastnila i posádka z našeho yacht klubu. Na lodi Bavaria 42 Fastnet se v poli 17 identických Bavrií 42 umístila na 2. místě a na stejné pozici skončila i celkově z 53 startujících.


Celý článekRegata Laguna 2012

Další ročník tradičního závodu na Slapech. Na startu se sešlo 58 lodí, které závodili na trase hotel Laguna - Sejce a zpět. Vítžství obhájila loď Marbo. Vítr byl proměnlivý a spíše slabý, takto někdy byl i test odolnosti...
Celý článek13. Velikonoční regata

Účast klubové posádky na Velikonoční regatě 2012 se nesla ve znamení čísla 13. V pátek 13.4. jsme vyrazili na 13. ročník regaty, na loď číslo 13. V první etapě jsme navázali 13. místem, v druhé se zlepšili na místo 9. a to celkově stačilo na 9. místo. Fotky, video a podrobný článek se objeví co nejdříve.


Celý článek15. Česká námořní rallye

Účast klubové posádky na závodech "one design" flotily v Chorvatsku. Po smolném závěru "až" 8. místo. Přesto převládá spokojenost.Celý článekMistrovství ČR kajutových plachetnic 2011

Ve dnech 22. - 25. září 2011 se v Praze na Vltavě uskutečnilo Mistrovství České republiky kajutových plachetnic. Pořádání se ujal jachetní oddíl TJ Císařská louka ve spolupráci s Asociací kajutových plachetnic. Závod byl rozvržen do 4 dnů a vypsán pro dvě kategorie – Typový hendikep a Absolutní pořadí. Na poslední chvíli se předsedovi TJ CL podařilo získat sponzora, který podpořil celý závod, včetně doprovodného programu. Jednalo se o společnost A. S. A. – služby odpadového hospodářství v ČR


Celý článekRegata Laguna 2011 - "PGM Cup"

Regata Laguna 2011 PGM Cup je za námi. Na startu se sešlo 60 lodí, které ve slabém větru odstartovaly od hotel Laguna k Živohošťskému mostu. Vítr byl letos velice slabý a místy skoro žádný, a tak si posádky notně užili Slapského jachtingu. Vítězem se stala posádka lodi Marbo, která jako první v historii závodu obhájila své prvenství a v příštím roce bude mít na staru opět číslo 1.


Celý článek14. Česká námořní rallye

Účast klubové posádky na závodech "one design" flotily v Chorvatsku. Po slušném výkonu 8. místo.
Celý článekRegata Laguna 2010 - "LiVi cup"

Letošní ročník Regaty Laguna skončil. Letos se účastnilo 38 lodí, dokončilo 37. Počasí nakonec přálo, nepršelo a vítr se postupně také rozfoukal, ač hlavně ze začátku hodně hrál na nervy posádkám všech lodí. Vítězem se stala loď Marbo, která se zařadila vedle pět předchozích vítězů. Zatím žádná loď nedokázala svůj triumf v Regatě Laguna obhájit, tak uvidíme za rok.

Celý článekRegata Laguna 2009
Silný vítr prověřil všechny posádky

Další ročník Regaty Laguna je za námi. Letos se na startu sešlo přesně 50 lodí, pár závodniků nejspíš odradilo počasí a tvrdé podmínky. Silný proměnlivý vítr dal zabrat všem posádkám, několik plachet ukončilo činnost a do cíle dorazilo pod plachtami jen 42 lodí. Osm posádek se rozhodl závod nedokončit, většína ale dorazila na vyhlášení, kde se rozdělovaly ceny pro celé startovní pole. Zajímavou novinkou bylo vypočítání typového hendikepu - v něm byo hodnoceno 31 lodí.

Celý článekRegata Laguna 2008 - "Electrolux cup"
53 lodí na startu - NOVÝ REKORD

Další ročník je za námi a nezbývá než rekapitulovat, hodnotit a vzpomínat. Na startu se v sobotu sešlo 53 lodí, což vytvořilo nový rekord našeho závodu. Štědré ceny dodal generální partner ELECTROLUX a všichni se mohli ráno přesvědčit, že je o co bojovat. V půl dvanácté se za slabého vánku odstartovalo a v duchu bezvětří a slabých vánků se odehrál celý závod. Ale v cíli čekalo občerstvení, pití, hudba a ohnivá šou, takže závodníci byli po celodenní dřině náležitě odměněni.

Celý článekKapverdy - Martinik 2009

Zdeněk Teubner a přeplavba Atlantiku na lodi Kirke. Trasa Kapverdské ostrovy - Martinik, podzim 2009.

VideoKolem Anglie 2007

Plavba lodi Christa kolem Anglie, na Shetlendy a do Norska v létě 2007.

Video
Celý článekŠest týdnů v Atlantiku

Slunce svítí, jedeme pod jednou plachtou, špička naší jachty se zvedá a klesá a celá loď se naklání asi o 15 stupňů. Musím se držet rukama i nohama, abych mohl psát. Vítr fouká na čtyřku a my plujeme rychlostí pěti a půl uzlu. Před sedmi dny jsme odpluli, a od té doby jsme neviděli pevninu. Cítím, že musíme být uprostřed oceánu, ale když se podívám na mapu, vím, že plavba právě jen začíná. Pravděpodobně budeme takhle plout ještě čtyři týdny. Nebudeme zastavovat - není skoro kde, neposloucháme předpověď počasí – vlastně není proč. Jsme na jedenáctimetrové plachetnici „Offshore“, máme maximální rychlost kolem osmi kilometrů za hodinu a jsme na trase z New Yorku do Hamburku. Zatím je všechno fajn.

Celý článekGrand Regatta Columbus 1992

Píše se rok 1992. Od první Kolumbovy výpravy uplyne v letošním roce právě pět set let. Celá naše planeta si tuto mimořádnou událost připomene velkolepými oslavami a největší akcí, kromě Olympijských her, bude GRAND REGATTA COLUMBUS 92 - Quincentenary. Také Yacht club Císařská louka připravil loď a posádku k tomuto závodu. Čtveřice jachtařů z ostrova pod Vyšehradem chce dokázat, že moře nám chybí jenom jako Čechoslovákům, ale že nám neschází jako Evropanům.

Celý článekBelugy na Jadranu 1965

V 70. Letech minulého století se na českých řekách kromě malých plachetnic typu Pirát, Jola a Mlok začaly objevovat svépomocí stavěné kajutové plachetnice Beluga dle francouzských plánů o délce 6,5m a šířce 2,3m v ploutvové verzi s gaflovým oplachtěním. Tyto“jachty“ se díky svým vlastnostem při plavbě a možnosti využití lůžek v kajutě staly velmi populární. Od využívání těchto lodí k trávení dovolené na českých vodních plochách již byl jen krůček k myšlence vyzkoušet Belugu i k plavbě na moři. V roce 1964 tento nápad jachtařů z oddílu Naftové motory začal mít konkrétnější podobu. Pro jednu z prvních námořních plaveb byl zvolen termín léta 1965 a mohlo se začít s přípravami na cestu na Jaderské moře.

Celý článek