TJ Císařská louka - jachting

Námořní jachting

SEZNAM NÁMOŘNÍCH PLAVEB ČLENŮ TJ CÍSAŘSKÁ LOUKA
Je průběžné doplňováno.


Velikonoční regata 2015
Dá se říct, že se jedná již o tradiční účast posádky pod vlajkou YC Císařská louka. Po předchozích letech na bedně byly ambice opět vysoké.

Celý článek


Round the Island Race Race 2014
Svou premiéru na tradiční trase kolem ostrova Wight měla i česká posádka PGM sailing týmu na lodi Quinta. Mezi závodníky Amerického poháru, Volvo Ocean Race, Vende Globe se neztratila a z téměř šestnácti set lodí dojela do cíle na 162. místě, ve své třídě lodí First 40.7 byla čtvrtá.

Celý článek


Velikonoční regata 2014
Na letošní ročník Velikonoční regaty vyrazila posádka PGM sailing týmu opět složená z velké části z členů YC Císařská louka. V málo větrném ročníku po vyrovnaných výsledcích obsadila výborné třetí místo celkově a navázala na své loňské stříbro.

Celý článek


Nab Tower Race 2013
Koncem září jsme místo na závody na Jadran vyrazili do Anglie. Vybrali jsme si Nab Tower Race, který spolu s dalšími slavnějšími regatami, jako jsou Cowes Week a Round the Island Race, pořádá Island Sailing Club. Na lodi Quinta - First 40.7 jsme dopluli na 10. místě celkově a 21. místě v IRC z 53 startujících lodí.

Celý článek


14. Velikonoční regata
Po loňské premiérové účasti na Velikonoční regatě jsme letošní 14. ročník pojali už od příprav zodpovědně a odjížděli s ambicemi vylepšit výsledek z roku 2012. To se nakonec více než povedlo a výsledkem je celkové 2. místo z 20 startujících lodí.

Celý článek


16. Česká námořní rallye
Tradiční účast posádky pod hlavičkou TJ Císařská louka na závodech "one design" flotily v Chorvatsku. Tentokrát v TOP kategorii Elan350. Ve velmi těžké konkurenci a nabitém startovním poli celkově 6. místo a výhra ve druhé rozjížďce.


Champagne cup 2012
V týdnu 15. - 22. 9. 2012 proběhl v Chorvatsku 10. ročník Champagne cup pořádaný Collins yacht club. Díky podpoře společnosti ASA, a.s. a Yacht club Cíařská louka se ho zúčastnila i posádka z našeho yacht klubu. Na lodi Bavaria 42 Fastnet se v poli 17 identických Bavarií 42 umístila na 2. místě a na stejné pozici skončila i celkově z 53 startujících.

Celý článek


13. Velikonoční regata
Premiérová účast klubové posádky na Velikonoční regatě 2012 se nesla ve znamení čísla 13. V pátek 13.4. jsme vyrazili na 13. ročník regaty, na loď číslo 13…V první etapě jsme navázali 13. místem, v druhé se zlepšili na místo 9. a to celkově stačilo na 9. místo. S odstupem je třeba říct, že jsme zaplatili nováčkovskou daň a nevěděli co čekat a co je třeba. I přesto jsme se umístili velice dobře, dokončili obě etapy (několik lodí nedokončilo) a hlavně nic nepoškodili.

Celý článek


15. Česká námořní rallye
Účast posádky pod hlavičkou TJ Císařská louka na závodech "one design" flotily v Chorvatsku. Po smolném závěru "až" 7. místo. Přesto převládá spokojenost.

Celý článek


14. Česká námořní rallye
Účast klubové posádky na závodech "one design" flotily v Chorvatsku. Po slušném výkonu 8. místo.

Video
Celý článek


Kapverdy - Martinik 2009
Zdeněk Teubner a přeplavba Atlantiku na lodi Kirke. Trasa Kapverdské ostrovy - Martinik, podzim 2009.

Video


Kolem Anglie 2007
Plavba lodi Christa kolem Anglie, na Shetlendy a do Norska v létě 2007.

Video
Celý článek


Šest týdnů v Atlantiku
Slunce svítí, jedeme pod jednou plachtou, špička naší jachty se zvedá a klesá a celá loď se naklání asi o 15 stupňů. Musím se držet rukama i nohama, abych mohl psát. Vítr fouká na čtyřku a my plujeme rychlostí pěti a půl uzlu. Před sedmi dny jsme odpluli, a od té doby jsme neviděli pevninu. Cítím, že musíme být uprostřed oceánu, ale když se podívám na mapu, vím, že plavba právě jen začíná. Pravděpodobně budeme takhle plout ještě čtyři týdny. Nebudeme zastavovat - není skoro kde, neposloucháme předpověď počasí – vlastně není proč. Jsme na jedenáctimetrové plachetnici „Offshore“, máme maximální rychlost kolem osmi kilometrů za hodinu a jsme na trase z New Yorku do Hamburku. Zatím je všechno fajn.

Celý článek


Grand Regatta Columbus 1992
Píše se rok 1992. Od první Kolumbovy výpravy uplyne v letošním roce právě pět set let. Celá naše planeta si tuto mimořádnou událost připomene velkolepými oslavami a největší akcí, kromě Olympijských her, bude GRAND REGATTA COLUMBUS 92 - Quincentenary. Také Yacht club Císařská louka připravil loď a posádku k tomuto závodu. Čtveřice jachtařů z ostrova pod Vyšehradem chce dokázat, že moře nám chybí jenom jako Čechoslovákům, ale že nám neschází jako Evropanům.

Celý článek


Belugy na Jadranu 1965
V 70. Letech minulého století se na českých řekách kromě malých plachetnic typu Pirát, Jola a Mlok začaly objevovat svépomocí stavěné kajutové plachetnice Beluga dle francouzských plánů o délce 6,5m a šířce 2,3m v ploutvové verzi s gaflovým oplachtěním. Tyto “jachty“ se díky svým vlastnostem při plavbě a možnosti využití lůžek v kajutě staly velmi populární. Od využívání těchto lodí k trávení dovolené na českých vodních plochách již byl jen krůček k myšlence vyzkoušet Belugu i k plavbě na moři. V roce 1964 tento nápad jachtařů z oddílu Naftové motory začal mít konkrétnější podobu. Pro jednu z prvních námořních plaveb byl zvolen termín léta 1965 a mohlo se začít s přípravami na cestu na Jaderské moře.

Celý článek