TJ Císařská louka - jachting

Jachting na řekách, jezerech a rybnících


Regata Laguna 2020
V takřka ideálních podmínkách se sešlo na startu 48 lodí, z čehož 13 z pořádajícího yachtklubu bojovalo o pořadí v rámci každoročního Mistrovtsví TJ Císařská louka. Po pár letech jsme opět zaznamenali i zahraniční účast v podobě lodě Astarté. Všechny lodě v lehkém jižním větru nakonec zdárně v traťovém limitu absolvovaly trasu Modrá loděnice - Měřín - Lahoz - Modrá loděnice. O vítězství bojovali po celý závod zejména lodě Altea a Marbo, která nakonec zvítězila a obhájila loňské prvenství.


Celý článek


Regata Laguna 2018
I přes nepříznivé počasí se první zářijovou sobotu uskutečnil na Slapech další ročník Regaty Laguna. Špatná předpověď s deštěm a silným větrem odradila hodně závodníků, a tak se závodu zúčastnilo jen 28 lodí v několika kategoriích Slapského poháru. Špatná předpověď se nakonec nepotvrdila a tak se na trase Modrá loděnice - Rabyně - Živohošťský most - Laguna odjel svižný závod bez deště a za krásného větru mezi 4-6m/s.


Celý článek


Regata Laguna 2017
Za pěkného větru se v sobotu 2. 9. 2017 uskutečnil na Slapech další ročník Regaty Laguna. Špatná předpověď asi odradila část závodníků, a tak se závodu zúčastnilo "pouze" 39 lodí v několika kategoriích. Na trase Modrá loděnice - Rabyně - Živohošťský most - Měřín - Laguna se odjel svižný závod, závodní speciály zvládly prodlouženou trasu a v cíli se všichni sešli už po třetí hodině a mohl začít pozávodní raut a podvečerní vyhlašování cen. Všem účastníkům děkujeme za účast a budeme se těšit na další ročníky.


Celý článek


Regata Laguna 2016
Za proměnlivého větru se v sobotu 3. 9. 2016 uskutečnil na Slapech další ročník Regaty Laguna. Závodu se zúčastnilo 58 lodí v několika kategoriích, které se počátečních obavách zda foukne a odloženém startu vydaly na trať od Modré loděnice k Źivohošťskému mostu a do cíle na Lagunu.


Celý článek


Regata Laguna 2015
11. ročník tradičního závodu plachetnic na Slapské přehradě. Na startu se sešlo celkem 55 lodí v 6ti kategoriich. 51 z nich větrný závod dokončilo, 4 odstoupily, jedna zlomila stěžeň....


Celý článek


Regata Laguna 2014
V sobotu 6. září se na Slapech uskutečnil 9. ročník závodu kajutových plachetnic Regata Laguna, pořádaný Yacht clubem Císařská louka. Závod je tradičně jeden z největších na Slapské přehradě a i přes nepříznivou předpověď počasí, slibující málo větru a déšť, se na startu u Modré loděnice sešlo 53 lodí v pěti kategoriích. Pesimistické prognózy se naštěstí nevyplnily a vítr se rozfoukal.


Celý článek


Regata Laguna 2012
Další ročník tradičního závodu na Slapech. Na startu se sešlo 58 lodí, které závodili na trase hotel Laguna - Sejce a zpět. Vítžství obhájila loď Marbo. Vítr byl proměnlivý a spíše slabý, takto někdy byl i test odolnosti...


Celý článek


Mistrovství ČR kajutových plachetnic 2011
Ve dnech 22. - 25. září 2011 se v Praze na Vltavě uskutečnilo Mistrovství České republiky kajutových plachetnic. Pořádání se ujal jachetní oddíl TJ Císařská louka ve spolupráci s Asociací kajutových plachetnic. Závod byl rozvržen do 4 dnů a vypsán pro dvě kategorie – Typový hendikep a Absolutní pořadí (třída 30 a třída 15). Na poslední chvíli se předsedovi TJ CL podařilo získat sponzora, který podpořil celý závod, včetně doprovodného programu. Jednalo se o společnost A. S. A. – služby odpadového hospodářství v ČR (www.asa-group.com).


Celý článek


Regata Laguna 2011 - "PGM Cup"
Regata Laguna 2011 "PGM Cup" je za námi. Na startu se sešlo 60 lodí, které ve slabém větru odstartovaly od hotel Laguna k Živohošťskému mostu. Vítr byl letos velice slabý a místy skoro žádný, a tak si posádky notně užili Slapského jachtingu. Vítězem se stala posádka lodi Marbo, která jako první v historii závodu obhájila své prvenství a v příštím roce bude mít na staru opět číslo 1.


Celý článek


Regata Laguna 2010 - "LiVi cup"
Letošní ročník Regaty Laguna skončil. Letos se účastnilo 38 lodí, dokončilo 37. Počasí nakonec přálo, nepršelo a vítr se postupně také rozfoukal, ač hlavně ze začátku hodně hrál na nervy posádkám všech lodí. VítĚzem se stala loď Marbo, která se zařadila vedle pět předchozích vítězů. Zatím žádná loď nedokázala svůj triumf v Regatě Laguna obhájit, tak uvidíme za rok.


Celý článek


Regata Laguna 2009
Silný vítr prověřil všechny posádky
Další ročník Regaty Laguna je za námi. Letos se na startu sešlo přesně 50 lodí, pár závodniků nejspíš odradilo počasí a tvrdé podmínky. Silný proměnlivý vítr dal zabrat všem posádkám, několik plachet ukončilo činnost a do cíle dorazilo pod plachtami jen 42 lodí. Osm posádek se rozhodl závod nedokončit, většína ale dorazila na vyhlášení, kde se rozdělovaly ceny pro celé startovní pole. Zajímavou novinkou bylo vypočítání typového hendikepu - v něm byo hodnoceno 31 lodí.


Celý článek


Regata Laguna 2008 - "Electrolux cup"
53 lodí na startu - NOVÝ REKORD
Další ročník je za námi a nezbývá než rekapitulovat, hodnotit a vzpomínat. Na startu se v sobotu sešlo 53 lodí, což vytvořilo nový rekord našeho závodu. Štědré ceny dodal generální partner *ELECTROLUX* a všichni se mohli ráno přesvědčit, že je o co bojovat. V půl dvanácté se za slabého vánku odstartovalo a v duchu bezvětří a slabých vánků se odehrál celý závod. Ale v cíli čekalo občerstvení, pití, hudba a ohnivá šou, takže závodníci byli po celodenní dřině náležitě odměněni.


Celý článek