TJ Císařská louka - jachting

Regata Laguna 2009

PLAKÁT ZÁVODU

Další ročník Regaty Laguna je za námi. Letos se na startu sešlo přesně 50 lodí, pár závodniků nejspíš odradilo počasí a tvrdé podmínky. Silný proměnlivý vítr dal zabrat všem posádkám, několik plachet ukončilo činnost a do cíle dorazilo pod plachtami jen 42 lodí. Osm posádek se rozhodl závod nedokončit, většína ale dorazila na vyhlášení, kde se rozdělovaly ceny pro celé startovní pole. Zajímavou novinkou bylo vypočítání typového hendikepu - v něm byo hodnoceno 31 lodí.

VÝSLEDKY
Absolutní pořadí
Typový hendikep
Mistrovství TJ CL
Kategorie do 6 m
Kategorie 6 - 7,5 m
Kategorie nad 7,5 m
Kategorie Sportsboat

FOTOGALERIE
Na stránkách je umístěn je výběr z pořízených fotek ve zmenšené kvalitě. Kompletní sada fotek z Regaty Laguna 2009 je umístěna na DVD. Na něm najdete na 500 fotek v plné kvalitě, alespoň jednou během závodu byla vyfocena každá startující loď, takže každý se zde najde. V případé zájmu o DVD s fotkama neváhejte kontaktovat na mail yccl@seznam.cz.

Jednotlivá alba:
Klubový večer
Před startem
Start
Závod
V cíli
Vyhlašování výsledků

Další fotky najdete na následujících stránkách:
JKK

VIDEOGALERIE
Video Regata Laguna 2009

JAK ZÁVOD VZNIKÁ
Příprava závodu začíná takřka o deset měsíců dříve, než je samotný závod odstartován. Už na podzim předchozího roku je třeba určit ve spolupráci s ostatními pořadateli Slapského poháru datum příštího ročníku. Následně je závod nahlášen do CTL. V tu chvíli začíná kolotoč předběžných domluv, rezervací a plánů. Prostory startu a cíle se zamlouvají několik měsíců předem.

Koncem dubna je už potřeba dokončovat návrhy plakátů, pozvánek, vypsání závodu a grafických návrhů na reklamní předměty. Na přelomu června a července je nejvyšší čas určit v jakých kategoriích se pojede, objednat poháry, reklamní předměty a začít tvořit startovní čísla a diplomy.
Veškerá příprava vrcholí týden před závodem, kdy je potřeba vše zkompletovat, na nic nezapomenout a vše v pátek dopravit na místo startu. Letos nám k dopravě stačily dvě osobní auta, které jsme naložili až pod střechu.

To vše je doprovázeno soustavným sháněním partnerů regaty, jednáním s nimi a vzájemnou spoluprací. Ta v určitých podobách probíhá neustále až do závodu a i po něm.

V samotný den závodu už nezbývá než čekat a doufat, že vše je správně připravené. Ale práce nekončí. Je třeba vybírat přihlášky, nachystat trať závodu, dohodnout na které doprovodné lodi kdo pojede a kde ta bude v jaké fázi regaty. Díky velké podpoře jsme to letos sice chvílemi hekticky, ale úspěšně zvládli. Tato předstartovní snaha vrcholí okamžikem startu. Ve chvíli kdy lodě mizí z prostoru startu nezbývá než zabalit veškeré vybavení a přemístit ho do prostoru cíle.

V cíli je třeba vše zase vynosit a připravit na příjezd závodníků, k tomu se objevují první lodě, zapisují se čase, průjezdy, pořadí…Když uplyne časový limit a všichni jsou zakotveni, začíná zpracování výsledků a dopisování diplomů. Všichni netrpělivě čekají na vyhlášení, až teprve po něm nastávají chvíle odpočinku a dostane se i na zasloužené občerstvení.

Ve dnech po regatě jsou už jen příjemné povinnosti se zpracováním fotografií, střiháním videa a údržbou webu o závodě.
A to vše aby se za chvíli mohlo začít opět od začátku. Připravovat další ročník Regaty Laguna.

PODĚKOVÁNÍ
Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se podíleli na úspěšné přípravě a průběhu RL.

Letos to byli:
Harry Löwit - ředitel závodu
Václav Olmer – hlavní rozhodčí
Bára Dostálová - příjem přihlášek, předávání cen
Anička Chmelová – grafiky, plakáty, příjem přihlášek, předávání cen
Míša Klabíková - předávání cen, fotograf
Olga Löwitová – diplomy, kamera
Harry Löwit jr. - příprava RL, organizace během závodu, zapisování lodí v cíli, vyhlaśování
Václav Houska – příjem přihlášek, organizace během závodu, zapisování lodí v cíli, předávání cen
Petr Harvánek, Roman Oplt – doprovodné lodě