TJ Císařská louka - jachting

Vítejte na stránkách jachtklubu TJ Císařská louka. Máte možnost se zde dozvědět něco o naší činnosti a také co Vám můžeme nabídnout.

Jirka Čech *19. 8. 1941 - †19.4.2024

Regata Laguna 2023

Předpověď počasí nepřála, ale nakonec se chvilku před startem zvedl pěkný vítr a tak všech 41 lodí obkroužili trasu Modrá loděnice - Měřín - Rabyně - Modrá loděnice. Vítězem se stala loď Flying Friend, která takřka celý závod foilovala...

Celkové výsledky

Fotky ke stažení

Fotky ke stažení 2

Fotky ke stažení 3

Regata Laguna 2022

Ve slunečném počasí a slabém větru proběhl za účasti 42 lodí další ročník Regaty Laguna. Tentokrát na kratší trase od Modré loděnice k první bóji za Rabyní, druhé u půjčovny na Ždání a zpět na Modrou loděnici, aby se lodě stihly dostat do cíle v časovém limitu. Stylem start - cíl vyhrála posádka lodi Skippi 650 race "Performance".

Celkové výsledky

Kategorie SP - výsledky

Veškeré fotky ke stažení

Regata Laguna 2021

První zářijovou sobotu se uskutečnil na Slapech 17. ročník Regaty Laguna. I přes zoufalou předpověď na totální bezvětří se na startu sešlo 37 lodí. Po hodinovém odkladu se odpoledne zvedl lehký vítr a přes opakovaný start odstartovaly všechny lodě severním směrem k Lahozu. V lehkém větru se nakonec odjela trasa Modrá loděnice - Lahoz - Ždáň - Modrá loděnice. O vítězství bojovali po celý závod zejména lodě třídy skippi Celsio a Performance a Melges 24 Altea. Na závěrečné stoupačce urval vítězství P. Jelínek na lodi Celsio. Všem účastníkům děkujeme za účast a budeme se těšit na další ročníky.

Celý článek

Jan Chmela †27.7.2021

Regata Laguna 2020

Jako každý rok se první zářijovou sobotu uskutečnil na Slapech další ročník Regaty Laguna. V takřka ideálních podmínkách se sešlo na startu 48 lodí, z čehož 13 z pořádajícího yachtklubu bojovalo o pořadí v rámci každoročního Mistrovtsví TJ Císařská louka. Po pár letech jsme opět zaznamenali i zahraniční účast v podobě lodě Astarté. Všechny lodě v lehkém jižním větru nakonec zdárně v traťovém limitu absolvovaly trasu Modrá loděnice - Měřín - Lahoz - Modrá loděnice. O vítězství bojovali po celý závod zejména lodě Altea a Marbo, která nakonec zvítězila a obhájila loňské prvenství. Všem účastníkům děkujeme za účast a budeme se těšit na další ročníky.

Celý článek

Informace tykající se prací na silnici II/102 (Praha - Slapy) v roce 2020

Přehled informaci z různých zdrojů (MÚ Černošice, KSÚS, Strabag) tykající se prací na silnici II/102 v roce 2020.

Předběžný harmonogram a rozsah (postupně od Prahy):
* po dobu celého roku – semafory v částí úseku Strnady – Měchenice (ty tam jsou stále od 2019 roku),
* 13-14.6 – úplná uzavírka v úseku Strnady – Měchenice,
* 1.3-20.4 – semafory u železničního mostu v Měchenicích (následně zúžení 1.8-30.10),
* od 21.4 aspoň do podzimu – semafory u mostu nad Bojovským potokem v Měchenicích,
* od dubna – semafory za Davli,
* o

Výročí 70 let TJ Císařská louka

Píše se rok 1949 a z iniciativy pana Jaroslava Nehyby bylo založeno jachetní družstvo při veslařském oddílu tehdy TJ Spartak Škoda Smíchov. V roce 1956 byl název změněn na Naftové motory, později po revoluci na TJ Císařská louka....
na jaře 2019 jsme slavili 70 let...


FOTKY

Regata Laguna 2018 - FOTKY V GALERII

I přes nepříznivé počasí se první zářijovou sobotu uskutečnil na Slapech další ročník Regaty Laguna. Špatná předpověď s deštěm a silným větrem odradila hodně závodníků, a tak se závodu zúčastnilo jen 28 lodí v několika kategoriích Slapského poháru. Špatná předpověď se nakonec nepotvrdila a tak se na trase Modrá loděnice - Rabyně - Živohošťský most - Laguna odjel svižný závod bez deště a za krásného větru mezi 4-6m/s. Závodní speciály zvládly prodlouženou trasu a v cíli se všichni sešli na třetí hodinu na teplou polévku, kančí guláš a podvečerní vyhlašování cen. Všem účastníkům děkujeme za účast a budeme se těšit na další ročníky.

Celý článek

Zdeněk Bařina *1943 - † 21. 5. 2018

V pátek dne 4. 5. 2018 zemřel po krátké nemoci náš dlouholetý člen, skvělý jachtař a kamarád Zdeněk Bařina. Poslední rozloučení proběhne v pondělí 21. 5. 2018 v 11hod v Ústřední obřadní síni v Praze na Olšanských hřbitovech.